Nasi uczniowie często wychodzą z zajęć roześmiani, pełni energii i wcale nie chcą wracać do domu. Jak to jest z nauczycielami? Czy praca jest tylko ich obowiązkiem, czy też znajdują w niej radość i spełnienie, podobnie jak ich studenci?

 „Najwięcej zadowolenia podczas pracy jako lektor daje mi wprowadzanie dzieci w zupełnie nowy dla nich świat językowy i zaprzyjaźnianie się z nim poprzez zabawę” – mówi Anna, nauczycielka w szkole Helen Doron English w Kielcach. 

“Piękne jest obserwowanie, jak z każdą bajką, z każdą książką, ten poziom językowy rośnie! A zwieńczeniem tej pracy jest to, że na koniec roku z dziecko, które w ogóle nie mówiło po angielsku, nie tylko rozumie co się do niego mówi, ale co więcej, odpowiada na zadane mu w obcym dla niego języku pytania. Jest efekt wow!”

Czy ja mogę uczyć w szkole Helen Doron English?

To może Cię zaskoczyć – aby uczyć w naszej szkole językowej, nie musisz mieć ukończonych studiów filologicznych czy lingwistycznych. To, co się dla nas liczy, to doskonała znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie oraz nieustająca chęć podnoszenia swoich umiejętności w tym zakresie.

W naszych szkołach będziesz uczyć 2. języka dzieci i młodzież, dlatego ważne dla nas jest, abyś zwyczajnie lubił/a być i pracować z młodymi obywatelami świata. To Twoje zaangażowanie  i pasja sprawią, że dzieci znajdą w sobie motywację do nauki, zaczną uczyć się języka samodzielnie i to z przyjemnością.

Często powtarzamy, że my w Helen Doron English “uczymy na dywanie”. Oznacza to, że schodzimy na poziom dzieci, patrzymy im prosto w oczy, słuchamy tego, co mówią i towarzyszymy w ich własnym poznawaniu świata. I to wszystko wyłącznie po angielsku!

jak to jest być lektorem helen doron
jak to jest być lektorem helen doron

Czy szkoła Helen Doron English pozwoli mi na rozwój zawodowy? 

Zanim rozpoczniesz pracę w naszej szkole, zaprosimy się na intensywny kurs uczenia metodą Helen Doron English, czyli Teacher Training Course. Aktualnie ma on formę 5-dniowego szkolenia, podczas którego poznasz naszą filozofię działania oraz założenia metody. Pokażemy Ci, jak skutecznie uczyć dzieci i młodzież w różnym wieku, już od 3. miesiąca ich życia do 19. lat.

Kursy dla lektorów organizujemy przez cały rok w różnych miastach Polski. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz międzynarodowy dyplom nauczyciela Helen Doron English, który umożliwi Ci zatrudnienie zarówno w szkołach w Polsce, jak i 39 innych krajach świata. Jeśli zadomowisz się w szkole jako nauczyciel i będziesz dalej chciał/a się rozwijać, możesz przejść na stanowisko Head Teachera (doświadczonego lektora, który wspomaga w pracy nowych nauczycieli). A jeśli silna jest w Tobie chęć do prowadzenia własnego biznesu, załóż z nami nową szkołę Helen Doron English na zasadach franczyzy.

Dlaczego mam wybrać właśnie szkołę Helen Doron English?

 

Wspólnie uzgodnimy warunki Twojego zatrudnienia – przedyskutujemy preferowane przez Ciebie godziny pracy, formę zatrudnienia oraz grupę wiekową dzieci, jakie chcesz uczyć. Dzięki temu jak najlepiej dopasujesz pracę do swojego życia prywatnego i obowiązków rodzinnych. 

  • Otrzymasz konkurencyjne wynagrodzenie – Twoje zarobki będą w dużej mierze zależały od ilości godzin, które u nas przepracujesz. Staramy się, aby były one jednymi z najlepszych na rynku nauczycielskim. 
  • Dostaniesz wsparcie dydaktyczne –  wyposażymy Cię w Teacher’s Guidy (czyli bardzo szczegółowe plany każdej lekcji) oraz różnorodne materiały pomocnicze (tzw. propsy). Zaprosimy na coroczne konferencje oraz seminaria, które umożliwią Ci podnoszenie swoich umiejętności. Damy Ci też dostęp do platformy nauczycielskiej online, skąd będziesz pobierać najnowsze materiały.

  • Będziesz pracować w firmie o silnej pozycji na rynku – sieć szkół językowych Helen Doron English funkcjonuje w Polsce od 1998 roku. Dziś tworzy ją 200 szkół, do których uczęszcza 36 tysięcy dzieci i młodzieży. Stabilnie się rozwijamy i co roku otwieramy nowe szkoły. Damy Ci więc poczucie bezpieczeństwa i pewność zatrudnienia. 
  • Poczujesz głęboki sens swojej pracy – choć przychodzisz do szkoły językowej, nie będziesz dzieci uczył/a tylko angielskiego. Staniesz się dla swoich studentów towarzyszem i przewodnikiem w ich samodzielnym poznawaniu świata, zjawisk, uczuć i wartości. Otworzysz ich umysły na nowe wyzwania i wyposażysz ich w odwagę i pewność siebie. I pewnego dnia powiesz tak, jak Magda – nauczycielka ze szkoły Helen Doron English w Olkuszu: 

„Bycie nauczycielem w Helen Doron English to nie jest zwykła praca. To niesamowita przygoda, która wyzwala w człowieku niezwykłe pokłady energii i kreatywności. To radość z kontaktu z dziećmi, które pokazują nam świat z trochę innej strony, to również spełnienie i wielka satysfakcja, kiedy zadowoleni mali uczniowie przychodzą na kolejną lekcję. Praca w Centrum Helen Doron English pozwoliła rozwinąć mi skrzydła, nauczyła mnie cierpliwości. Dzięki niej mogę swobodnie łączyć edukację i kreatywną zabawę.”

Czy będziesz tylko „nauczycielem od angielskiego”?

„Nigdy nie sądziłam, że praca może dawać tyle radości, dopóki nie zostałam nauczycielem Helen Doron English. Dzięki niej poszerzam horyzonty swojej kreatywności, ciągle uczę się czegoś nowego i pracuję z najlepszymi towarzyszami, jakimi są dzieci!” – mówi Paula,  nauczycielka z Centrum Helen Doron English w Starachowicach.

„Najbardziej satysfakcjonujące jednak są efekty mojej pracy, które codziennie podziwiam podczas zajęć. Wtedy czuję ogromną radość, dumę i spełnienie, bo wiem, że to moja zasługa, gdy czasem niespełna 2-letnie dzieci zaczynają wypowiadać pierwsze słowa w języku angielskim. 

To wspaniałe uczucie, widzieć jak dzieci chętnie przychodzą na moje zajęcia i jak czasem ciężko im się ze mną rozstać po godzinie. Utwierdza mnie to wtedy w przekonaniu, że jestem dla nich kimś więcej, niż tylko „panią od angielskiego”, lecz również wzorem do naśladowania, autorytetem, a o to przecież w mojej pracy chodzi.” 

Chcesz czuć podobnie? Daj nam znać:

👉🏻 https://helendoron.pl/praca-nauczyciel-angielskiego/