Zanim zdecydujesz, czy warto założyć szkołę językową, zadaj sobie samemu dwa pytania.

Po pierwsze: czy czuję się przedsiębiorcą? (chcę mieć coś własnego, mam dryg do współdziałania z ludźmi, coś ciągle pcha mnie do przodu).

I po drugie: czy nauczanie języków i przekazywanie wiedzy zwyczajnie sprawia mi przyjemność?

Jeśli odpowiedzi brzmią TAK (lub chyba tak ?), własna szkoła językowa może być dla ciebie dobrym wyborem.

czy warto założyć szkołę językową
czy warto założyć szkołę językową?

Co jednak, jeśli boisz się od razu rzucać na głęboką wodę?

Kto może założyć szkołę językową?

Interesujesz się językami obcymi? Jesteś nauczycielem? Być może udzielasz korepetycji?

Korepetycje to sensowny pierwszy krok na drodze do własnego biznesu. Tak naprawdę przygotowuje cię on (choć w mikro skali) do założenia własnej szkoły językowej. Uczy cię on sposobów zdobywania nowych klientów (ogłoszenia na portalu z korepetycjami czy szukanie kontaktów przez rodzinę lub znajomych) oraz dbania o ich utrzymanie. Pomaga w zarządzaniu własnym czasem (grafik lekcji, przygotowanie do zajęć) i oswaja z finansami (pilnowanie płatności, wprowadzanie podwyżek – aby biznes dalej się opłacał). Wbrew pozorom kilkanaście godzin korepetycji w tygodniu może cię dobrze wyposażyć w umiejętności z zakresu marketingu, zarządzania i obsługi klienta.

czy warto założyć szkołę językową

Ale może przyjść taki moment, kiedy twoja dusza przedsiębiorcy zacznie się wyrywać. A wtedy …

Czy nauczyciel angielskiego może zostać właścicielem szkoły?

I wtedy czas na ten drugi krok i zdecydowanie, czy warto założyć własną szkołę językową. Zacznij od sprawdzenia, co oferuje rynek. Czy w twoim mieście są już inne szkoły uczące angielskiego? Czy są to jednoosobowe działalności czy rozwiązania franczyzowe? Dzięki temu dowiesz się, z jak dużą konkurencją przyjdzie ci się zmierzyć i czy będziesz w stanie zaoferować usługę, która czymś się wyróżni (a tym samym przyciągnie do ciebie wystarczającą liczbę klientów).

I w tym momencie pewnie pojawia się w twojej głowie to kluczowe pytanie:

Jak otworzyć własną szkołę językową? Czy franczyza się opłaca?

Oczywiście oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy ?

1. We własnej szkole językowej to ty jesteś „najwyższą instancją”. Ty decydujesz, jak wygląda twój lokal, jaką metodą uczysz, jakich używasz materiałów edukacyjnych i kogo zatrudniasz do pomocy.

Ale pamiętaj: by podjąć mądre decyzje musisz sam stać się specjalistą w każdej z tych dziedzin

2. Cały zysk idzie do twojej kieszeni. Nikomu nie musisz przedstawiać raportów ze swojej działalności. Nikt nie będzie ci się wtrącał w kierunek rozwoju twojej firmy.

Ale też: nie napłyną do ciebie dobre rady czy sprawdzone rozwiązania z sieci firm o podobnym profilu

3. Możesz reklamować się w dowolny sposób, wykorzystywać wszystkie kanały i narzędzia. Samodzielnie stworzony brand i logo mogą stać się wyróżnikiem na rynku.

Nie zapomnij jednak, że: aby się skutecznie reklamować trzeba być na bieżąco z trendami rynkowymi, a budowanie własnej marki to zwykle proces wieloletni.

Własna szkoła językowa zarobki

Ile można zarobić na szkole językowej? Nie jesteś jedyną osobą, która zadaje sobie to pytanie. Dla wielu właścicieli szkół językowych ich praca to pasja, ale nie można zapominać o kluczowej kwestii jaką jest dochodowość. Przecież każda firma musi przede wszystkim zarobić na siebie. Koszty wynajmu sal i ich wyposażenia, materiałów dydaktycznych, wynagrodzenia nauczycieli to nieodłączne wydatki w tej branży. Przychody to przede wszystkim comiesięczne „czesne” kursantów, ale również sprzedaż dodatkowych pakietów zajęć, półkolonii, wyjazdów wakacyjnych czy gadżetów związanych z nauką języków obcych.

Umów się z nami na spotkanie, podczas którego przedstawimy symulację dochodów na jakie mogłaby liczyć szkoła językowa w Twoim mieście. Wyjaśnimy co to takiego koszty stałe i zmienne, sprawdzimy wysokość czynszów w Twoim mieście, zarobki nauczycieli oraz (na przykładzie innych szkół w naszej sieci) podamy na ilu uczniów możesz liczyć w okresie rekrutacji. Te dane pozwolą trafnie ustalić Twoje ceny oraz oszacować dochodowość na najbliższe lata.

Być może zabrzmiało to skomplikowanie. Zgadza się, nie każdy z nas miał w szkole przedmiot o nazwie „przedsiębiorczość” czy „podstawy ekonomii”. Dlatego służymy Tobie pomocą i chętnie doradzimy podczas takiego niezobowiązującego spotkania.

Plusy i minusy posiadania własnej szkoły językowej we franczyzie?

1. Zanim zostaniesz właścicielem szkoły przechodzisz wielodniowe szkolenie. Uczymy cię zarządzania szkołą, prowadzenia finansów, znajdowania i wyposażania lokalu czy skutecznych metod obsługi klienta. Także przez wszystkie lata prowadzenia szkoły możesz liczyć na nasze wsparcie.

Ale: mówimy ci też, jakich zasad musisz przestrzegać, aby wspierać rozwój całej sieci

2. Część twojego dochodu idzie na tantiemy dla nas.

W zamian jednak: otrzymujesz ogólnopolską reklamę marki, dostęp do sprawdzonej i skutecznej metody nauki, do narzędzi multimedialnych oraz szkoleń

3. Szkolimy również twoich nauczycieli, aby mogli uczyć profesjonalnie i na najwyższym poziomie

4. Nieustannie dzielimy się wiedzą i podpowiadamy rozwiązania, szkolimy z narzędzi marketingowych, informujemy o zmianach prawnych dotyczących twojej działalności.

czy warto założyć szkołę językową
czy warto założyć szkołę językową

Teraz czas na ciebie ? Która ścieżka dojścia do własnego biznesu bardziej cię przekonuje? Która daje ci jednocześnie poczucie bezpieczeństwa i sprawczości?

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, czy warto założyć szkołę językową, to poniżej kilka słów o tym …

Jak założyć własną szkołę językową na zasadach franczyzy?

U nas to tylko 5 kroków:

  1. Zdobądź licencję
  2. Przejdź szkolenie
  3. Wynajmij lokal
  4. Zatrudnij nauczycieli
  5. Zacznij się reklamować

Męczą cię jakieś pytania?  Napisz do nas:

    Czy warto założyć szkołę językową?

    szkoła językowa franczyza

    Przeczytaj i obejrzyj, jak własną szkołę językową udało się założyć Ryszardowi, Sylwii i Agnieszce:

    Co jest dzisiaj największym problemem w prowadzeniu własnej szkoły językowej? Odpowiada Ryszard Lukosz, właściciel szkoły Helen Doron w Dąbrowie Górniczej.

    Praca w Helen Doron? Wywiad z Sylwią Pomagalską, właścicielką szkoły Helen Doron w Rybniku.

    Moja droga z Helen Doron – Agnieszka Bednarczyk, Łódź Polesie.

    A poniżej Sławek z Mikołowa sam opowie o motywacji, jaka stała z jego decyzją 🙂

    Wielu konkretnych i pożytecznych informacji znajdziesz w naszym informatorze szkół Helen Doron na Facebooku.

    Każdy z nas ma zawsze wątpliwości, być może nie jest jeszcze gotowy. Jeśli zastanawiasz się czy warto założyć szkołę językową, to powyższe artykuły dostarczą Ci kolejną porcję wiedzy, dzięki której będziesz wiedział(a), jaką decyzję podjąć 🙂

    Powodzenia!